Farma v době korona krize

Vážení příznivci aquaponie. V době koronakrize jsme se s vámi rozhodli sdílet část našich znalostí formou Blogu.

Na něm se můžete dozvědět zkušenosti a informace z běžného provozu aquaponické farmy. Pokud jste zájemce o tento způsob pěstování rostlin a chovu ryb a plánujete podobnou farmu, můžete se dovědět, co provoz obnáší.

V tuto chvíli jsme asi nejdéle kontinuálně běžící zařízení aquaponického chovu v České republice a to nám poskytuje celou řadu praktických zkušeností a ne pouze teoretických. Význam naší farmy v české aquaponii nejlépe dokumentuje to, kolik dalších subjektů prezentuje na svých stránkách a v médiích fotografie z našich farem jako své :-).

Zavítejte do naší nové sekce Blog z Farmy.

Postupně budeme na stránkách zveřejňovat seriál a informace o běhu farmy počínaje technickým pohledem a konče legislativními nároky.

Akvaponie je jednou z inovativních technologií, které mohou výrazně ovlivnit způsob, jakým produkujeme potraviny. Tento vysoce efektivní a udržitelný zdroj rybího masa, zeleniny nebo ovoce zažívá na mnoha místech ve světě neobvyklý rozkvět a pomalu se dostává i do České republiky.

Mnoho úřadů ale tento způsob nezná a je pro něj nový. V článku o registračních povinnostech se podíváme na problematiku legalizace farmy, která není jen pro rodinnou spotřebu a již musí splňovat různé legislativní povinnosti.

Provozovat farmu s sebou nese i spoustu výzev technicko provozních. Mnoho zájemců by rádo vědělo, jak takovou farmu provozovat a proto pro ně pravidelně pořádáme workshopy a semináře přímo v prostorách naší farmy. Pro školení sledujte část novinek na úvodní stránce. Nebo si napiště o možnost uspořádat seminář pouze pro vás.